آغاز به کار کتابخانه الکترونیک و دیجیتال آذرسا در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

اقدام به تغییر نرم افزار کتابخانه های دانشگاه تهران، از حوالی آذر ماه 1396 آغاز شد و  در تاریخ 23 مردادماه 97 با فعالیت مشترک و همکاری نزدیک "شرکت پارس آذرخش"، "مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران" و "کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد"، برنامه آذرسا برای ورود اطلاعات جدید و همچنین جستجوی دانشجویان در منابع کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران آغاز به کار کرد. بدین ترتیب نخستین کتاب در نرم افزار جدید ثبت شد.
در حال حاضر امکان جستجوی تمامی کتابهای فارسی و لاتین موجود در کتابخانه مرکزی، برای کاربران در این نرم افزار وجود دارد.
امکان امانت کتاب نیز در هفته های آتی با تکمیل انتقال اطلاعات اعضاء کتابخانه به نرم افزار آذرسا ایجاد خواهد شد.
برنامه قدیم کتابخانه به هیچ روی امکانات کتابخانه دیجیتال را نداشت، و صرفا برای داده های کتابشناختی طراحی شده بود. به علاوه، به دلیل اصلاحات مکرر در آن، پیکره نامناسب و دارای اشکالات فراوانی بود. این قدم، باید به عنوان یک اقدام اساسی و البته در آغاز راه برای یک تحول در بخش رایانه ای کتابخانه مرکزی و دیگر کتابخانه های دانشکده های دانشگاه تهران، به شمار آید. 
 
به اطلاع می رساند تمامی کتابخانه های دانشگاه تهران (بالغ بر 50 کتابخانه) در حال حاضر در فرایند انتقال داده به نرم افزار جدید هستند، و به زودی کاربران می توانند انواع منابع سازماندهی شده موجود در تمامی کتابخانه های دانشگاه به صورت متمرکز و با امکانات جدید جستجو نمایند.
 
برای ورود به نرم افزار و جستجوی کتابهای فارسی و لاتین کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران اینجا کلیک نمایید.