بازدید دکتر جعفریان از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی

در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی، دکتر رسول جعفریان رئیس کتابخانه مرکزی با دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار صمیمانه که روز سه شنبه 22 آبان ماه 1397 در محل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دکتر بابک شکری "معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه" ، دکتر مهیار جاوید روزی "سرپرست اداره تشریفات و گردهمایی‌های مدیریت حوزه ریاست و روابط‌عمومی"، دکتر امیررضا اصنافی "سرپرست اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی"، دکتر عباس احمدوند "معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و معارف"، دکتر مهران اسماعیلی و دکتر علی بوذری از اعضای هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر محمدرضا بهزادی مشاور مرکز موزه و اسناد دانشگاه نیز حضور داشتند.
دکتر رائد فرید زاده ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی رئیس کتابخانه مرکزی گزارشی را پیرامون تاریخچه، امکانات و ارائه خدمات کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی به میهمانان حاضر در جلسه ارائه کردند. حفاظت و نگهداری منابع، ضرورت فراهم نمودن زیرساختهای لازم برای دسترسی به منابع مشترک بین کتابخانه‌ای، بسترسازی برای دیجیتال‌سازی اطلاعات، بررسی راهکارهای مطلوب برای پیوند بیش از پیش دانشجویان با کتابخانه، بهبود عملکرد کتابخانه‌های دانشگاهی، ایجاد کتابخانه دیجیتال، امکان دسترسی سریع به منابع اطلاعاتی و دیجیتالی، نرم‌افزارهای کتابخانه‌ای و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات از جمله موضوعات مورد بررسی در این دیدار بود. 
دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه، در سخنان خود ضمن خیر مقدم به دکتر جعفریان، اظهار امیدواری کرد، برگزاری این دیدار فتح بابی برای نشست‌های مشترک با هدف تعامل بین کتابخانه‌های دانشگاهی به ویژه دانشگاه‌های شهید بهشتی و تهران باشد تا با برخورداری از دانش و تجربه مشترک و با تجمیع آرا و افکار بتوان بر چالش‌های پیش روی مدیران کتابخانه‌های دانشگاهی فائق آمد. دکتر جعفریان در ادامه از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه بازدید کرد و با حضور در آرشیو مرکزی، اتاق موزه، بخش مرجع لاتین و فارسی و بخش امانات از نزدیک با فرآیند اجرای امور در کتابخانه مرکزی دانشگاه آشنا شد.
بعد از اتمام بازدید از مرکز موزه و اسناد، دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه و دکتر رسول جعفریان رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و سایر همراهان، از بخش‌های مخزن، مرجع و اطلاع رسانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دیدن نمودند که در این بازدید فضای کتابخانه، منابع و نحوه ارائه خدمات کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد  به کاربران و حضور گسترده دانشجویان و پزوهشگران در این مرکز مورد توجه ایشان قرار گرفت.
شایان ذکر است در این بازدید دکتر رسول جعفریان و مسئولین دانشگاه شهید بهشتی حاضر در جلسه،  استقبال خود در رابطه با تفاهم‌نامه ای فی ما بین کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و شهید بهشتی جهت تبادل اطلاعات اعلام کردند.
منبع: روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی