نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری همایش جایگاه خلاقیت در ارائه خدمات کتابخانه های عمومی

برگزاری همایش جایگاه خلاقیت در ارائه خدمات کتابخانه های عمومی


برگزاری همایش جایگاه خلاقیت در ارائه خدمات کتابخانه های عمومی

1392

همایش جایگاه خلاقیت در ارائه خدمات کتابخانه های عمومی "16 تیر ماه" در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای شفق با حضور مدیران کتابخانه‌ها و کتابداران کتابخانه‌های عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

محسن حاجی زین‌العابدینی، سخنران هشتمین همایش «جایگاه خلاقیت در ارایه خدمات کتابخانه‌های عمومی» تفکر برای یافتن راه حل را از گام‌های خلاقیت دانست و گفت: افرادی به خلاقیت دست می‌یابند که دانش و آگاهی‌شان سرریز شده و زندگی‌شان رنگ عادت به خود نگرفته باشد.

دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی، عضو هیات علمی مرکز اطلاعات و مدارک علمی کشاورزی، سخنران اصلی این همایش بود. او با پخش فیلم‌های کوتاه مرتبط با خلاقیت و نوآوری و تصاویری از آخرین دستاوردهای حضور تکنولوژی در خدمات کتابداری و اطلاع‌رسانی ‌کوشید مخاطبان جلسه را با پویایی و نشاط خاصی با خود همراه سازد.

حاجی زین‌العابدینی گفت: خلاقیت از جایی آغاز می‌شود که به هر چیزی که موجودیت دارد، شک کنیم تا به نتایج بهتری دست یابیم، ایجاد تغییر در ذهن ما به عنوان کتابدار، قطعا در کتابخانه‌ها نیز تغییراتی ایجاد می‌کند.

وی در ادامه سخنانش درباره لزوم حفظ سلامتی جسمی و روحی کتابدارن که خدمتی به خود و مراجعان کتابخانه است، گفت: باید به یاد داشته باشیم که مطالعه تا زمانی که به آرامش و سعادت بشر سود می‌رساند، مفید است. در این مسیر آگاهی از شیوه‌های صحیح مطالعه و به‌کارگیری آن‌ها اهمیت فراوانی دارد.