نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاسیس شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در دانشگاه تهران

تاسیس شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در دانشگاه تهران


تاسیس شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در دانشگاه تهران

1392

مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با هدف پاسخ به نیازهای علمی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در کتابخانه مرکزی و مرکزاسناد و تامین منابع علمی دانشگاه تهران تاسیس شد.

 شعبه اصلی این مرکز در شیراز واقع است و مرکزی که امروز افتتاح شد، شعبه تهران آن با نشانی اینترنتی Ricest.ac.ir به‌شمار می‌آید. این شعبه امروز چهارشنبه 11 اردیبهشت با حضوردکتر فرهاد رهبر«رییس دانشگاه تهران» دکتر جعفر مهراد «رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری شیراز» دکترفاطمه فهیم نیا«رئیس کتابخانه مرکزی و مرکزاسناددانشگاه تهران» و همچنین جمع کثیری از مسوولان دانشگاهی و دانشجویان برگزار شد.

گفتنی است تامین نیازهای اطلاعات علمی و فنی طبق تفاهم نامه‌ای که منعقده شده است از ماموریت‌های اصلی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران به‌شمار می‌آید.

رکوردهای علمی و اطلاعاتی جامع ارایه شده در این مرکز جمعا تعداد یک میلیون و 557 هزار و 718 رکورد را دربرمی‌گیرند که در فضای مجازی ارایه می‌شوند. 608 هزار و 603 مقاله فارسی، 61 هزار و 377 پایان‌نامه فارسی، 33 هزار و 78 پایان‌نامه لاتین، 36 هزار و 679 طرح پژوهشی، 28 هزار و 829 عنوان کتاب، سه هزار و 27 نقشه‌ها و اطلس‌ها، 21 هزار و 745 عنوان مقاله و روزنامه، 13 هزار و 799 عنوان مقالات روزنامه‌ها و 24 هزار و 20 عنوان مقاله عربی در این پایگاه ارایه شده که در هر دو مرکز قابل دسترسی است.

استفاده از امکانات این مرکز مشروط به عضو شدن در مرکز اطلاع‌رسانی علوم و فنون می باشد و علاقه‌مندان جهت استفاده از منابع غنی علمی در این مرکز می بایست به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران مراجعه کنند.