نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خدمات-خدمات ارجاعی-مطالعه و امانت کتاب

خدمات-خدمات ارجاعی-مطالعه و امانت کتاب


 

 

  

امانت کتاب به دو صورت انجام می گیرد :

1- امانت در کتابخانه                                   2-امانت خارج از کتابخانه

امانت کتاب : متقاضی می تواند بعد از وارد شدن بارکد کارت عضویت و بارکد کتاب و دادن برگه خروج که مشخصات کتاب که بر روی آن نوشته شده است ، کتاب را طبق مهلت تعیین شده به خارج از کتابخانه ببرد

           

            تعداد و امانت کتاب :

                    تعداد کتاب و مدت امانت کتابهایی که این اعضاء می‌توانند به امانت بگیرند به شرح زیر می‌باشد :

اعضاء

تعداد کتاب جهت امانت

مدت امانت

تعداد کتاب مطالعه در محل

دانشجویان کاردانی

1

2 هفته

1

دانشجویان کارشناسی

2

2 هفته

2

دانشجویان کارشناسی ارشد

2

3 هفته

2

دانشجویان دکتری

3

4 هفته

3

هیات علمی

3

4 هفته

3

کارکنان دانشگاه

2

2 هفته

2

کارکنان بازنشسته دانشگاه تهران

2

2 هفته

2

 

 

  

تمدید کارت :

اعضاء جهت تمدید کتاب می‌توانند قبل از تاریخ بازگشت کتاب ، با تلفن‌های بخش گردش و امانت کتاب (6494923 ،61112908) تماس حاصل نمایند و با ذکر بارکد کتاب و بارکد عضویت ، مدت زمان کتاب خود را تمدید نمایند .

رزرو کتاب : در صورتی که کتاب مورد درخواست متقاضی در امانت باشد متقاضی می‌تواند با تکمیل برگ پیش درخواست (رزرو) اقدام به رزرو کتاب نماید .

* متقاضی موظف است در تاریخ تعیین شده در برگه رزرو کتاب به کتابخانه مراجعه نماید .

*در صورت عدم مراجعه متقاضی ، کتابخانه موظف است کتاب درخواست شده را تا 3 روز پس از تاریخ تعیین شده در برگ پیش درخواست برای متقاضی حفظ نماید .

*در صورت عدم مراجعه متقاضی پس از مهلت تعیین شده ، کتابخانه می‌تواند کتاب رزرو شده را در اختیار متقاضی دیگر قرار دهد .

جریمه دیرکرد بازگشت کتاب :

- امانت گیرنده موظف است راس تاریخ مقرر در برگه خروج، کتاب را به کتابخانه برگشت دهد.

- چنانچه کتاب امانت گرفته شده در موعد مقرر بازگردانیده نشود ، برای هر روز تاخیر مبلغ 500 ریال جریمه دیرکرد (تا 5 روز ، بدون احتساب تعطیلات ) و پس از آن به ازای هر روز تاخیر 1000 ریال جریمه در نظر گرفته می‌شود که پس از طی مراحل لازم اخذ خواهد شد .

بدیهی است عضو تا زمان پرداخت مبلغ جریمه از امانت گرفتن کتاب محروم خواهد شد .

-در صورت تکرار دیر کرد (بیش از سه نوبت ) امانت گیرنده علاوه بر پرداخت جریمه دیرکرد به مدت یک نیمسال تحصیلی از عضویت در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد محروم خواهد شد و در صورت تکرار ، کارت عضویت فرد باطل می‌گردد .

جبران خسارت وارد شده به کتاب :

- در صورت گم شدن کتاب ، امانت گیرنده موظف است عین کتاب را خریداری و به کتابخانه بازگرداند و جریمه دیرکرد را نیز بپردازد . در صورتی که کتاب نایاب باشد و امکان خریداری آن نباشد بایستی از کتابخانه های دیگر کتاب را تهیه و پس از آماده نمودن (کپی و صحافی) آن را به کتابخانه تحویل نمایند .

در نهایت اگر تهیه کتاب به هر دلیلی مقدور نباشد می بایست به کارشناس کتابخانه با راهنمایی بخش گردش و امانت مراجعه و طبق نظر ایشان عمل گردد .

-در صورتی که امانت گیرنده به کتاب خسارت وارد نماید ( پاره شدن جلد یا صفحات ، علامت‌گذاری و لک شدن آنها ) به هر صورت و با هر وسیله ، موظف است مطابق نظر کارشناس کتابخانه که از طریق بخش گردش و امانت به متقاضی معرفی می‌شود به جبران خسارت اقدام نماید .

تسویه حساب :

     - کلیه دانشجویان موظف اند پس از فراغت از تحصیل و یا در صورت انصراف یا مرخصی تحصیلی یا انتقالی برگه تسویه حساب از کتابخانه اخذ نموده و به اداره آموزش تحویل نمایند .

     - اعضاء هیات علمی مدعو و دانشجویان میهمان موظف اند پیش از اتمام دوره همکاری یا آموزش خود برگه تسویه حساب را از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد اخذ نمایند .

     - اعضاء هیات علمی در صورت قطع رابطه استخدامی (استعفاء ، انتقال ، ماموریت علمی و مرخصی بیش از 3 ماه ) و کارکنان (استعفاء ، انتقال ، بازنشستگی یا مرخصی بیش از 3 ماه) موظف به اخذ برگه تسویه حساب از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد می باشند .

تالار قرائت (علامه اقبال لاهوری)

      این تالار در طبقه اول کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد قرار دارد و اعضاء کتابخانه می توانند در این تالار کتابهای شخصی و امانتی خود را مطالعه نمایند .

مخازن 3 و 4 و ویژه :

مخزن 3 : در طبقه سوم کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد قرار دارد و شامل کتابهای فارسی ، عربی و سایر زبان‌های شرقی است.

مخزن 4: در طبقه چهارم کتابخانه قرار دارد و شامل کتابهای انگلیسی و سایر زبان‌های لاتین می‌باشد.

مخزن ویژه : این مخزن در طبقه اول کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد جنب تالار مرجع قرار دارد و شامل کتابهای ویژه ای است که با احراز شرایط متناسب تحقیقاتی توسط مسئول بخش برای مطالعه در محل امانت داده می‌شود.

ورود به مخازن فوق ممنوع می باشد .

 

 

   اعضاء محترم کتابخانه مرکزی و مرکزاسناد، جهت تمدید کتاب می توانید با شماره تلفن 61112908 تماس حاصل فرموده و یا با شماره همراه 09010945510 پیامک بزنید.