نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خدمات-نشریات

خدمات-نشریات


نشریات ادواری از دسته منابعی هستند که امانت داده نمی‏شوند و مطالعه و استفاده از آنها در محل کتابخانه مرکزی امکان‏پذیر است. ارائه خدمات منابع در چهار بخش مخازن 5 و 7، تالار نشریات و دفتر خدمات فنی نشریات از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 16 بعدازظهر صورت می گیرد. سرویس دهی دوره های صحافی شده نشریات فارسی و زبانهای ایرانی شرقی در مخزن هفتم و دوره های صحافی شده نشریات انگلیسی و دیگر زبانهای لاتین در مخزن پنجم کتابخانه مرکزی انجام می شود. ترتیب قرار گرفتن مجلات در هر دو مخزن(قفسه بسته) بر اساس رده بندی کنگره و در هر عنوان بر اساس تاریخ انتشار است.

نسخه دوم برخی از عناوین مجلات جاری و روزنامه های روز در تالار نشریات که به صورت قفسه باز اداره می شود ارائه خدمات می شوند.

آخرین و جدید ترین شماره های آرشیو جاری مجلات و آرشیو روزهای قبل روزنامه ها(ماه جاری) در دفتر خدمات فنی نشریات سرویس داده می شود.

فایل مجلات و روزنامه هایی که اسکن و دیجیتال شده اند نیز در دفتر خدمات فنی نشریات جهت مطالعه در اختیار مراجعین قرار می گیرد. ارائه خدمات نشریات اسکن شده با ضوابط منابع چاپی و ارائه فایل مقالات، و نشریات دیجیتال شده به صورت عنوان کامل بر روی فلش یا سی دی امکان پذیر است. اطلاعات مربوط به عناوین دیجیتال شده شامل موجودی و قیمت هر عنوان در سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد library.ut.ac.ir در بخش نشریات قدیمی دیجیتال شده قابل بازیابی است.

پایگاهها و مجله های علمی الکترونیکی فارسی نظیرMagiran, Noormags, SID, ISC  و نشریات علمی پژوهشی دانشگاه تهران در بخش پایگاههای علمی الکترونیکی فارسی سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، library.ut.ac.ir قابل دسترس هستند.

 

جدول تعرفه های خدمات بخشهای مختلف کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران