دسترسی به منابع در زمان کرونا

قابل توجه پژوهشگران گرامی، برای دسترسی به منابع کتابخانه ای در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران می توانید از روشهای زیر استفاده نمایید. 

 

پایان نامه ها: جهت دسترسی به پایان نامه های دانشگاه تهران به آدرس utdlib.ut.ac.ir مراجعه فرمایید. برای دسترسی به پایان نامه نیاز به ثبت نام ندارید. کاربران دانشگاه تهران می توانند بعد از اتصال به شبکه دانشگاه از طریق  utvpn ، از لینک "پیش نمایش" تمام صفحات را [رایگان] مطالعه نمایند.

نسخه های خطی: جهت دسترسی به تصاویر نسخ خطی دانشگاه تهران به آدرس utdlib.ut.ac.ir مراجعه فرمایید. برای دسترسی به تمام متن ، نیاز به ثبت نام دارید. هر کاربر می تواند به طور رایگان طی یک شبانه روز دو نسخه خطی دریافت نمایید.

عکس تاریخی- اسناد تاریخی: جهت دسترسی به آدرس utdlib.ut.ac.ir مراجعه فرمایید. در این باره نیاز به ثبت نام ندارید.

کتابهای لاتین: جهت دسترسی به تمام متن کتابهای لاتین از انتشارات اشپرینگر، وایلی و الزویر – که دانشگاه مالکیت آنها را داراست- به آدرس utdlib.ut.ac.ir مراجعه فرمایید. کاربران دانشگاه تهران می توانند بعد از اتصال به شبکه دانشگاه از طریق  utvpn ، از لینک معرفی شده ، کتاب را دانلود نمایند. این امکان فقط در شبکه دانشگاه میسر است.

کتابهای فارسی: کاربران دانشگاه تهران می توانند از طریق آدرس https://lib1.ut.ac.ir:8443/faces/home.jspx  بعد از وارد کردن اکانت احراز هویت مرکزی، به کتاب دسترسی داشته باشند.

درخواست کتاب جهت مطالعه:

1- کاربران دانشگاه تهران می توانند برای درخواست مطالعه کتابهای فارسی، از طریق آدرس اقدام نمایند https://library.ut.ac.ir/remote-reading-request بعد از پر کردن فرم و گذشت پنج روز کاری، کتاب درخواستی در سامانه آذرسا قابل دسترس است.

2- برای کتابهای درخواستی جهت اسکن و ارسال برای شما، لطفا با ارسال  مشخصات کتاب (عنوان ، نویسنده ، سال نشر و لینک منبع)به پست الکترونیک  printedbooks98@gmail.com   یا آدرس تلگرام @ut_library_iranshenasi  و پرداخت هزینه میتوانند فایل کتاب را دریافت نمایند .   اطلاعات بیشتر

 

نکته:  کلیه اقدامات فوق با رعایت قانون حمایت از مولفان، مصنفان و هنرمندان انجام می پذیرد.