شرایط عضویت

براساس آئین نامه مصوب شورای دانشگاه تهران (متشکل از رئیس، معاونان، روسای دانشکدهها و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران) از تاریخ 5/4/1380 به بعد کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد موظف است صرفاً به اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران سرویسدهی داشته باشد. سایر مراجعین به کتابخانه مرکزی میتوانند با توجه به شرایط مقرر به عضویت کتابخانه مرکزی درآمده و از منابع موجود در کتابخانه استفاده نمایند.

شرایط عضویت در کتابخانه مرکزی:

الف: فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه تهران و سایر دانشگاهها

ب: دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری سایر دانشگاهها

ج: طلاب علوم حوزوی و وکلاء دادگستری       

د: محققان و پژوهشگران (کسانی که کتابی ترجمه و تألیف کرده باشند و یا دارای مقالاتی در نشریات معتبر کشور باشند).

عضویت آزاد:

عضویت یک روزه (کارت مهمان):

دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با پرداخت روزانه 50،000 ریال و با در دست داشتن اصل کارت دانشجویی و یا معرفی نامه عکسدار و نیز کارت شناسایی معتبر دیگر، مجاز به استفاده از کارت مهمان میباشند.

جهت دیدن ساعات خدمات رسانی بخشها و تالارهای مختلف کتابخانه مرکزی اینجا کلیک نمایید.

بدیهی است دانشجویان و محققانی که به عضویت کتابخانه مرکزی در می آیند می توانند با توجه به ضوابط و مقررات بخش از امکانات موجود در کتابخانه که شامل کتابهای فارسی و لاتین، کتابهای تالار مرجع، نشریات فارسی و لاتین، بخش خطی، اسناد و پایان نامه ها و تالار مطالعه می باشد، استفاده نمایند.

 

تذکر: خواهشمند است قبل از اقدام به عضویت از وجود منابع علمی مورد نیاز خود از طریق کامپیوترهای موجود در طبقه همکف اطمینان حاصل نمائید زیرا مبالغ پرداختی به صندوق به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد.

 

(برای ورود به پردیس مرکزی دانشگاه،  ارائه کارت معتبر عکس دار جداگانه، به انتظامات دانشگاه الزامی است)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت آزاد کتابخانه با شماره تلفن 61112362 تماس حاصل فرمایید.

 

روابط عمومی کتابخانه مرکزی