مراسم افتتاحیه تالار البرز در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد

مراسم افتتاحیه تالار البرز در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، روز شنبه مورخ ٩٧/٠٨/١٢ با حضور آقایان دکتر رحیمیان" معاون پژوهشی"، دکتر جعفریان" رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد" ، دکتر نوربخش " رئیس پردیس البرز "  و تعدادی از اساتید و کارکنان  کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر رسول جعفریان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و حاضرین در جلسه و تقدیر از کتابهای اهدایی به این مجموعه از تلاشها و زحمات دکتر رحیمیان و دکتر نوربخش قدردانی نموده و ضمن اشاره به برخی تحولات صورت گرفته در کتابخانه مرکزی از جمله تغییر در نرم افزارهای به کار رفته در کتابخانه، ایجاد تعامل بیشتر با کتابخانه دانشکده ها و پردیس ها، از ایجاد کتابخانه پردیس البرز در کتابخانه مرکزی دانشگاه به عنوان یک تحول یاد کرد. دکتر جعفریان ضمن تشکر از پردیس البرز به جهت اهدای بیش از ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه مرکزی ابراز امیدواری نمود که اهدای این کتابها زمینه ساز سرویس دهی هرچه بهتر به دانشجویان را فراهم نماید.

در ادامه آقای دکتر یونس نوربخش، رئیس پردیس البرز به ایراد سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ علمی قلب دانشگاه است افزود همه بخش های دانشگاه یکی هستند و همگی باید در ارتقای دانشگاه تاثیر داشته باشند.

سپس آقای دکتر رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران ضمن تشکر از رئیس پردیس البرز به خاطر ابتکار تلفیق کتابخانه پردیس با کتابخانه مرکزی دانشگاه گفت: دانشگاه تهران، دانشگاهی جامع است ولی درصد زیادی از جامعیت واقعی در آن وجود ندارد زیرا در اکثر مواقع کارها در بخش های مختلف آن بصورت جدا انجام می پذیرد. در مقایسه با دانشگاه های تخصصی، دانشگاه تهران بسیار جامعیت دارد و عمده ظهور این جامعیت را میتوان در کتابخانه مرکزی به وضوح مشاهده نمود. به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی حدود سی سال است که از دانشگاه تهران منفک شده است اما کتابخانه مرکزی هنوز دارد به دانشجویان آن دانشگاه سرویس دهی می کند. وی در ادامه با اشاره به قدمت کتابخانه مرکزی و وجود چالش هایی چون مشکلات مالی برای ساماندهی به بخش های مختلف کتابخانه مرکزی ابراز امیدواری نمود تا با اجرایی شدن طرح ساماندهی دانشگاه تهران بتوان نیازهای دانشجویان و اساتید را تا حد ممکن برطرف نمود.

برای مشاهده عکس های مراسم اینجا کلیک کنید.