نمایشگاه هشتادمین سالگرد کتابخانه ملی در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران افتتاح شد

نمایشگاه هشتادمین سالگرد تأسیس کتابخانه ملی ایران در تاریخ 5 اسفند 1396 در طبقه همکف کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران گشایش یافت.
 
پس از مراسمِ گشایش نمایشگاه که با حضور دکتر رسول جعفریان رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، دکتر غلامرضا امیرخانی معاون کتابخانه ملی و جمعی از کارکنان کتابخانه ملی برگزار شد، جلسه ای با حضور همین افراد در تالار نفیس برگزار شد. در این جلسه دکتر جعفریان ضمن تشکر از خدمات کتابخانه ملی به ویژه برای فراهم کردن دسترسی آسان به فایل های دیجیتال نسخه های خطی، بر لزوم گسترش همکاری ها میان دو کتابخانه تأکید کرد. همچنین وی به نکات مختلفی پیرامون فهرست نویسی نسخ خطی و کتابهای چاپ سنگی اشاره کرد. لزوم روزآمد شدن سیستم ارایه خدمات و پیش رفتن هرچه بیشتر به سمت تحولات عرصه دیجیتال در حوزه کتابداری نیز از دیگر محورهای صحبتهای رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران بود.
 
در ادامه دکتر امیرخانی ضمن تأیید صحبتهای دکتر جعفریان، گفت گرچه امکانات و پشتوانه کتابخانه ملی نسبت به سنوات گذشته بهبود یافته است اما همچنان با محدودیت های مختلفی روبه رو هستیم. با این حال با همدلی و همکاری میان دو کتابخانه امیدواریم از یکسو غنا و دقت منابع هر دو کتابخانه افزایش یابد و از دیگر سو بتوانیم خدمات مطلوب تری به پژوهشگران و مراجعه کنندگان ارایه دهیم.
پس از این جلسه هیأت مهمانان گرامی از بخش آسیب شناسی و مرمت نسخ کتابخانه مرکزی بازدید کردند و ضمن آشنا شدن با روال کار این بخش، تعدادی از نسخه های ارزشمند و در دست ترمیم را مشاهده کردند.
گفتنی است این نمایشگاه تا روز چهارشنبه 9 اسفندماه ادامه دارد و علاقمندان می توانند با مراجعه به مسئول مربوطه فرم پیش ثبت نام در کتابخانه ملی ایران را دریافت نمایند.

 

برای مشاهده عکسهای بیشتر اینجا کلیک نمایید.