نمایشگاه کتابهای درسی دانشگاهی در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، اقدام به برگزاری نمایشگاهی از کتب درسی دانشگاهی که در انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده اند نموده است.
این کتابها ریخته ی خامه و حاصل تلاش های فراوان استادان دانشکده های گوناگونِ دانشگاه تهران طی سالیان طولانی است. کتابهای این نمایشگاه در قالب 173 عنوان کتاب در زمینه های علوم پایه، معماری و عمران، مدیریت، آمار و ریاضیات، علوم کشاورزی، حقوق و علوم سیاسی، اقتصاد، فلسفه، عرفان و تصوف، تاریخ، باستان شناسی و فرهنگ و زبان های باستانی به نمایش گذارده شده اند.
بازه زمانی چاپ این کتاب ها از سال 1326ش. تا سال های اخیر را در بر می گیرد. قدیمی ترین کتاب این مجموعه مربوط به حوزه حقوق با عنوان فقه و تجارت (1326ش) اثر زین العابدین ذوالمجدین استاد دانشکده معقول و منقول است. از آثار قدیمی این مجموعه می توان به کتابهای تاریخ اسلام (اکبر فیاض، 1327)، اصول شیمی پزشکی (دکتر آ. وارتانی، 1328)، اصول علم اقتصاد (محمود کیهان، 1328)، فیزیک پزشکی (دکتر احمد فرهاد، 1330)، قواعد فقه و تقریرات اصول (محمود شهابی، 1332)، اصول نظریه ریاضی و احتمال (دکتر علی افضلی پور، 1335) علم اخلاق (دکتر علی اکبر سیاسی، 1336) و مزدیسنا و ادب پارسی (دکتر محمد معین، 1338) اشاره کرد. مجموعه آثار این نمایشگاه، نشان دهنده ی بخشی از کوشش های استادان دانشگاه تهران در زمینه ارتقای نظام آموزشی دانشگاهی در ایران است.
علاقه مندان می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 از این نمایشگاه در طبقه همکف کتابخانه مرکزی بازدید نمایند.