خدمات نسخ خطی و اسناد خدمات نسخ خطی و اسناد

خدمات این بخش در دو تالار زیر انجام می‌شود:

1) تالار محمدتقی دانش‌پژوه: تالار مطالعه نسخه‌های خطی و اسناد

در این تالار مجموعه‌ای بالغ بر 1000 جلد فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه‌های ایران و خارج از کشور و دیگر کتاب‌ها و فهرست‌های مربوط وجود دارد. کار خدمات‌رسانی مجموعة نسخه‌های خطی، اسناد و عکس‌های تاریخی، میکروفیلم‌ها، نسخه‌های عکسی و کتاب‌های چاپ سنگی در این تالار انجام می‌شود.

در این تالار کاربران کتابخانه می‌توانند با مراجعه حضوری و یا از طریق تلفن، دورنگار و ایمیل، با همکاری کتابدار مرجع بخش، مواد مورد نظر خود را جستجو کنند و برای دریافت تصویر یا لوح فشرده از هر یک از منابع موجود در بخش اقدام کنند.

این تالار در طبقة اول کتابخانه قرار دارد.

تلفن: 61112593

دورنگار: 66495388

ایمیل:  manuscripts@ut.ac.ir

 

2) تالار خواجه نصیرالدین طوسی: تالار کتاب‌های کمیاب و مجموعه‌های ویژه

در این تالار کتاب‌های کمیاب به زبان‌های فارسی، عربی، ترکی، اردو و پشتو و چند مجموعة ویژه از جمله مجموعة اهدایی علی‌اصغر حکمت، یحیی مهدوی و حسنعلی غفاری و مجموعة ابراهیم پورداود و سعید نفیسی نگه‌داری می‌شود. مجموعة کتاب‌های این تالار در حال حاضر بالغ بر 30000 جلد است و از طریق سیستم جامع کتابخانه قابل جستجو و بازیابی است.

این تالار در طبقة همکف واقع است و به صورت قفسة بسته اداره می‌شود.

 
** برای دانلود فهرست اجمالی اسناد تاریخی موجود در مخزن اسناد "کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تامین منابع علمی دانشگاه تهران"، اینجا کلیک نمایید.

جدول تعرفه های خدمات بخشهای مختلف کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

 
دریافت فایل نسخه های خطی از طریق تلگرام:
از این پس پژوهشگران گرامی می توانند برای دریافت فایل نسخ خطی موجودد در کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تامین منابع علمی دانشگاه تهران علاوه بر نمابر و پست الکترونیک، با ارسال درخواست به نام کاربری @manuscripts_lib در تلگرام ، نسخه خطی مورد نظر را دریافت نمایند.