خدمات پایان نامه ها خدمات پایان نامه ها

تسویه حساب دانشجویان دانشگاه تهران بصورت غیر حضوری:

الف)  دانشجویان مقطع کارشناسی :

دانشجویان مقطع کارشناسی که عضو کتابخانه نبوده‌اند و یا بدهی (جریمه یا کتاب) به کتابخانه مرکزی ندارند پس از تسویه با کتابخانه دانشکده می‌توانند از طریق پیامک شماره دانشجویی و نام خانوادگی خود را به شماره همراه ۰۹۰۱۰۹۴۵۵۱۰ ارسال نموده و با کتابخانه مرکزی تسویه کنند.

ب)  دانشجویان تحصیلات تکمیلی:

تسویه  پایان نامۀ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه تهران در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، از تاریخ 1399/02/01  ، از  راه دور و از طریق ایمیل  انجام می پذیرد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی  (کارشناسی ارشد و دکتری) پس از تسویه با کتابخانه دانشکده دو فایل متن کامل پایان نامه، با فرمت word ( یا فرمت های استاندارد دیگر همچون Latex ) و pdf مطابق شرایطی که از قبلا اعلام شده، به آدرس ایمیل cthesis.lib@ut.ac.ir  ارسال می نمایند و در صورتی که بدهی به کتابخانه مرکزی نداشته باشند، تسویه آنها در سامانه گلستان ثبت خواهد شد. جهت اطمینان از تایید تسویه، ابتدا ایمیل و  سپس سامانه گلستان خود را  بررسی نمایند.

نکات قابل توجه جهت تحویل و تسویه پایان نامه :

  • فایل های پایان نامه می بایست نسخه پس از اصلاحات و کامل باشد و در صورت محرز شدن وجود نواقص در پایان نامه (حتی پس از تسویه دانشجو)، کتابخانه مرکزی می تواند درخواست توقف فارغ التحصیلی دانشجو را به آموزش دانشگاه اعلام نماید.
  • تسویه کتابخانه مرکزی پس از تسویه کتابخانه دانشکده صورت می گیرد، لذا دانشجویان گرامی می بایست ابتدا تسویه خود را در دانشکده کامل نموده و شماره رکورد پایان نامه را از آدرس thesis.ut.ac.ir دریافت نموده و سپس اقدام به تسویه با کتابخانه دانشکده و کتابخانه مرکزی نمایند.

دستورالعمل نگارش و تدوین پایان نامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری جهت ارائه به کتابخانه مرکزی دانشگاه  تهران

 

چگونه به پایان نامۀ دلخواهمان در دانشگاه تهران برسیم؟

محقین گرامی، اعم از این که از وابستگان به خانواده دانشگاه تهران باشند یا خیر، می توانند از طریق آدرس اینترنتی utdlib.ut.ac.ir  (سامانۀ آریان)  جستجو کرده و با پرداخت هزینه از طریق درگاه تعریف شده، پایان نامۀ مورد نظر خود را دریافت کنند.

و اما افرادی که از طریق احراز هویت مرکزی دستگاه تهران، وارد  آذرسا شده اند و در واقع، از دانشجویان، اساتید و یا کارکنان دانشگاه تهران هستند، درخواست خود را به ایمیل clibthesis@gmail.com   ارسال کنند تا در اسرع وقت، فایل مورد نظر در سامانۀ آذرسا   https://lib1.ut.ac.ir:8443    بارگذاری شده و آنان  پس از دریافت پاسخ ایمیل، می توانند  از آذرسا، متن کامل پایان نامه را بدون پرداخت هزینه، مطالعه کنند.


استفاده از پایان نامه های دانشگاه تهران :

محقین و دانشجویان گرامی جهت مطالعۀ پایان نامه های دانشگاه تهران با بیش از 90000 عنوان پایان نامه فارسی و لاتین، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، هر روزه به جز ایام تعطیل و پنجشنبه ها از ساعت 8 صبح الی 14 می توانید به تالار اطلاع رسانی واقع در طبقه اول ساختمان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، مراجعه فرمایید.

راهنمای استفاده از سامانۀ پایان نامه ها

 

شرایط استفاده از پایان نامه ها :

·   کلیه اعضاء (دانشجویان، کارمندان و اعضا هیات علمی) دانشگاه تهران  با ارائه کارت شناسایی دانشجویی یا پرسنلی .

·   دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا یا اعضا هیات علمی و محققین سایر دانشگاه ها پس از عضویت در روابط عمومی کتابخانه مرکزی.

·   مراجعه کنندگان سایر دانشگاه ها می بایست کارت ملی، کارت دانشجویی یا گواهی فارغ التحصیلی و عابر بانک جهت پرداخت هزینه ها را به همراه داشته باشند.

·   از ارائه خدمات بـا کـارت دانـشجویی دانـشجویان دانشگاه تهران به دانشجویان سایر دانشگاه ها معذوریم.

·   در صورت مراجعه بیش از حد و پر شدن تمام سیستم ها، حداکثر زمان استفاده از تالار 3 ساعت می باشد.  

تصویربرداری از پایان نامه ها ممنوع است. 

 

شرایط تکثیر و هزینه ها :

·  مراجعین حائز شرایط می توانند متن کامل پایان نامه هایی که دو سال از تاریخ دفاع آنها گذشته باشد را پس از پرداخت هزینه، دریافت نمایند.

· در حال حاضر برای پایان نامه هایی که دو سال از تاریخ دفاع آنها نگذشته است، فقط امکان سفارش 50 صفحه اول وجود دارد. 

·  صفحات درخواستی PDF صرفا به ایمیل افراد ارسال می گردد .

·  هزینه هر صفحه PDF بدین شرح  است:  دانشجویان دانشگاه تهران(مراجعه حضوری)  1000 ریال 

                                                دانشجویان دانشگاه تهران (ارسال ایمیل)   2000 ریال 

                                                               مراجعین غیر از دانشگاه تهران   2000 ریال

                                                                افراد حقوقی و خارجی    3000 ریال

 

 سفارش پایان نامه های دانشگاه تهران از طریق ایمیل:

در راستای تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمت غیر حضوری، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران امکان سفارش متن کامل یا برخی فصول پایان نامه های این دانشگاه را برای دانشجویان و پژوهشگرانی که  امکان  مراجعه حضوری به کتابخانه مرکزی ندارند را از طریق ایمیل فراهم نمود. علاقمندان می توانند پس از دانلود فرم درخواست پایان نامه و تکمیل آن ، فرم  پر شده مذکور را به انضمام تصویر فیش پرداختی و تصویر کارت ملی به ایمیل بخش پایان نامه کتابخانه مرکزی به آدرس thesis.lib@ut.ac.ir  ارسال نمایند.

  • مطابق دستورالعمل هیات رئیسه دانشگاه تهران تنها متن کامل پایان نامه هایی در اختیار کاربران قرار می گیرد که دو سال کامل از تاریخ دفاع آن گذشته باشد .
  • پایان نامه هایی که دو سال کامل از تاریخ دفاع آن نگذشته است فقط امکان سفارش دو فصل اول و قبل از آن وجود دارد.
  • علاقمندان می بایست ابتدا به آدرس library.ut.ac.ir مراجعه و در قسمت جستجو در پایان نامه های دانشگاه تهران، موضوع یا عنوان خود را جستجو و 15 صفحه اول آنرا دانلود نمایند و بر اساس فهرست ، فصل های مورد نظر خود را انتخاب و  با ذکر شماره ثبت کتابخانه مرکزی درخواست خود را به ایمیل فوق الذکر ارسال نمایند. 
  •  متقاضیان حداقل یک فصل کامل را می بایست درخواست نمایند و امکان سفارش متن کامل پایان نامه نیز وجود دارد.
  • هزینه درخواست هر صفحه پایان نامه 2000 ریال می باشد.
  • متقاضیان می بایست مبلغ را به شماره کارت 6104337906743750 با شناسه واریز 3700800800108 بانک ملت به نام کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران ( صرفا از طریق عابربانک های بانک ملت قابل پرداخت می باشد) یا شماره حساب 5225443026  واریز نمایند و تصویر فیش پرداختی را ضمیمه درخواست خود نمایند.
  • بخش پایان نامه تلاش می کند درخواست ها را تا 48 ساعت کاری ارسال نماید. 

 در صورت لزوم می توانید با شماره تلفن 61112773 تماس حاصل فرمایید.

 

 جدول تعرفه های خدمات بخشهای مختلف کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران